Povlečení 140 x 220 cm

Jak poznáte, že máte doma opravdového chlapa?

Tak, že je mu peřina krátká. Prodloužené přikrývky, které mají rozměry 140 centimetrů na šířku, tedy stejně jako klasická peřina, ale 220 centimetrů na délku, oproti klasickým 200 centimetrů, jsou vhodné jak pro muže tak ženy, jejichž výška jim neumožňuje pohodlný spánek v obyčejné peřině.

Kdo by se nerad zachumlával pěkně až po krk nebo si nezabaloval nohy do ohrnuté deky, že? Jenomže pro jedince s delšíma nohama to znamená vybrat si jedno nebo druhé. Buď mu bude táhnout na krk, nebo čouhat nohy zpod peřiny. A přitom je tento problém snadno řešitelný v podobě prodloužené přikrývky. Tu není tak těžké koupit, přeci jen u peřin není zase tak těžké nepřebrat, mnohem horší už je to potom v tom, sehnat prodloužené povlečení. V běžných krámech prodloužené povlečení neseženete, to už musíte za odborníky, kteří myslí i na rozměry 140 x 220. Na jednu stranu ale žádná škoda, protože od odborníků budete mít jistotu, že je povlečení kvalitní a dlouho vydrží.

Jedna krátká, jedna dlouhá

Povlečení 140 x 220 je dostupné v provedení

stejně jako tradičně dlouhá přikrývka. S materiálem by takový kříž přeci jen nebyl, ovšem vybrat si z mnohem menší škály, tak, aby vše ladilo k výzdobě a charakteru ložnice, to je mnohem těžší. Nehledě na to, že ne každému se líbí povlečení s květinami nebo přírodními motivy, čímž se výběr poněkud zužuje.

Další problém může vyvstat u partnerů, kteří disponují každý jinou délkou přikrývky. Některé motivy se dají sehnat v provedení kratším i delším, ale opět ani zde není příliš velká možnost výběru. V podstatě by se dalo říct, že prodloužené povlečení je na jednu stranu výhra, protože vám nebudou zpod peřiny koukat nohy, ale na stranu druhou je potom problém sehnat to správné povlečení. S tím už si ale hlavu lámat nemusíte, protože tady najdete přesně to, co hledáte.