Povlečení 200 x 220 cm

Kvalitní spánek je velmi důležitým aspektem našeho života

Zatímco někdo odpadne i při sezení před televizí, někdo pro dobrý spánek potřebuje speciální vybavení. Kromě na míru zvolené matrace a postele, má vliv na kvalitu našeho spaní také přikrývka i s povlečením.

U přikrývky, deky nebo peřiny by vás vždy měla zajímat její délka, obzvlášť v případě, že jste vyšší, byste měli uvažovat o prodloužené verzi, její tloušťka a také materiál, ze kterého je její obal a rovněž vnitřní výplň.

Dobře zvolenou přikrývku je ale nutné chránit a to nejen před prachem, ale také před naším potem a částečky kůže, které nám odpadávají při pohybu, protože právě tyto věci jsou potom doslova hostinou po roztoče a jiné breberky. Předejít jim lze snadno a esteticky a to pořízením vhodného povlečení.

To vám rovněž zajistí teplotní komfort, který je vítaný během celého roku, především pak v zimě. Povlečení je zkrátka nutnost a to nejen z hlediska hygienického, ale rovněž má velký vliv na estetickou stránku vaší ložnice. Částečně se ale vždy odvíjí od druhu vaší peřiny a polštáře.

Francouzská přikrývka s odpovídajícím povlečením

Francouzská deka odpovídá romantickým představám o společném spánku mnoha párů. Ačkoliv je tato přikrývka spojovaná s postelemi manželských párů nebo dlouholetých partnerů, vhodná je samozřejmě i pro jednotlivce, kteří jsou rádi pánem své postele. Takhle velká peřina s rozměry 200 centimetrů na délku a 220 centimetrů na šířku navíc nemusí nutně doprovázet jenom manželskou postel nebo letiště. Zkrátka pokud máte rádi velké peřiny, můžete si povlečení 200 x 220 centimetrů pořídit do své ložnice kdykoliv.

Obecně tzv. francouzská přikrývka znamená velkou peřinu, která v případě partnerů nahrazuje dvě klasické přikrývky. Umožňuje tak partnerům trávit společné chvíle i během spánku s možností se tulit nebo objímat. Francouzské přikrývky s sebou ale kromě těchto pozitiv nesou i negativa. Mezi ta patří například to, že se může větrat, když se od sebe s partnerem odkloníte a vznikne mezi vámi fuka. Druhý problém ohledně přetahování se o peřinu lze do jisté míry eliminovat pořízením širší přikrývky 200 x 220 centimetrů.

Styl povlečení určuje harmonii ložnice

Jak již bylo řečeno, povlečení je nejen hygienickou, ale také estetickou nezbytností.

Do jisté míry by se totiž dalo říct, že styl povlečení ovlivňuje kvalitu našeho spánku, neboť jemné motivy a vzory na nás působí harmonicky a zklidňují naše sny. Samozřejmě styl má každý jiný, ale přesto byste se před pořízením povlečení o velikosti 200 x 220 centimetrů měli rozhodnout, jaký styl vám bude vyhovovat.

Například je nesmyslem uvažovat o sytě modré barvě k zeleně vymalované ložnici nebo o naopak přehnaném kombinování jedné barvy do jednoho pokoje. Styl a vzor na povlečení by neměl být nijak násilný, vhodné jsou drobnější motivy, jako jsou květiny nebo puntíky či další drobnější malůvky. Velké vzory mohou působit rušivě a dráždit váš spánek, aniž byste si to přímo uvědomovali. Podobně také příliš výrazné barvy jsou losem do loterie, neboť pro někoho mohou představovat element, který překáží klidnému spaní.

Dalo by se tedy říct, že základem je sladit povlečení 200 x 220 centimetrů s podobou ložnice a dále s představou vás samotných. Jelikož u takto velkého povlečení se uvažuje o partnerské přikrývce, nezapomeňte zakombinovat také požadavky partnera na povlečení.

Materiál pro všechna období

Jelikož je nutné povlečení na posteli pravidelně měnit, je dobré disponovat větším počtem povlečení na danou postel. Ty ovšem nemusí být všechny ze stejného materiálu, neboť některé druhy jsou vhodnější pro chladnější roční období. Mezi ně patří například flanel nebo teplá bavlna, kterou ale můžete mít povlečenou postel během celého roku. Vhodnější jsou ale tyto dvě varianty na zimu, neboť spolehlivě zahřejí.

Studeněji, ale zato luxusněji potom působí saténové povlečení, které je hebké a lesklé. Pro někoho ale může tento materiál představovat problém stran statické elektřiny.