Proč spát, jako poleno, když si můžete usínat jako v bavlnce?
Ačkoliv se to nezdá, povlečení a především výběr toho správného materiálu pro něj, má důležitý vliv na to, jak pohodlně se vám potom v noci bude spát. Obzvlášť alergici toto mohou potvrdit, i když, kdo by se v dnešní době nedusil pod těžkou duchnou vyplněnou peřím, že? Lehké peřiny, přikrývky a deky, jsou mnohem pohodlnější, při spánku nemáte pocit, že by vám na hrudníku seděl slon, a přitom umí doopravdy zahřát, stejně jako jejich péřový předchůdci.
Doladit nesrovnalosti ohledně vašich spacích potřeb, vám může pomoci povlečení, které podtrhne vlastnosti přikrývky a trochu jim pomůže vyniknout. Kromě toho má povlečení především hygienickou funkci – má zajistit, aby se peřina, polštář a také postel dala snadno převléknout, neboť během noci se potíme, což do jisté míry znečišťuje povlečení. To tu ale přesně od toho je a chrání tak před tímto znečištěním samotné peřiny.
Bavlna potřebuje péči
Povlečení má také tepelnou funkci, během noci nás má udržet příjemně v teple, což právě materiál, jako je bavlna, zvládá naprosto hravě. Přírodní bavlna se snadno čistí a přitom příjemně hřeje. Navíc také pohlcuje pot, takže když se v noci zpotíte, nebude vás to studit do zad jako například u saténového povlečení.
Bavlna má rovněž estetické vlastnosti a schopnosti, umí doladit pokoj a podtrhnout tak atmosféru vaší ložnice. Jelikož je bavlna opravdu velmi oblíbený materiál na povlečení do ložnice, lze si ho pořídit v nejrůznějších barevných a typových variacích. Nutné je ale ještě zmínit jednu věc – bavlněné povlečení se sice snadno pere, ale má také jednu menší nevýhodu a to, že se musí také žehlit.
Především stoprocentní bavlnu je nutné si hýčkat, aby neztratila své vlastnosti, a proto je potřeba ji šetrně prát a z estetických důvodů je nezbytné ji žehlit. Kromě těchto úkonů si od vás ale bavlněné povlečení nežádá výměnou za své služby jinou péči.